
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 3 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Bits | 3 |
| Turn-On Delay Time | 7.8 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 2.9 ns |
| High Level Output Current | 32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 3 |
| Number of Gates | 3 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 3 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 1784
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53942
Ext.Price$0.53942
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53942 | $0.53942 |
| 10 | $0.42797 | $4.27970 |
| 25 | $0.39020 | $9.75500 |
| 50 | $0.35577 | $17.78850 |
| 100 | $0.32437 | $32.43700 |
| 300 | $0.28859 | $86.57700 |
| 500 | $0.25676 | $128.38000 |
| 1000 | $0.24027 | $240.27000 |
